T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KONAK - İzmir Kız Lisesi

Haberler

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, okulumuz bahçesinde coşkuyla kutlanmıştır. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz...

May

Her yıl düzenlediğimiz Lokma Günü etkinliğimizi 13 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdik. Etkinliğimize katılan mezunlarımıza teşekkür ederiz, Başta okul müdürümüz Murat ARSLAN, Müdür Yardımcıları, öğretmenler, Okul Aile Birliğimiz, öğrencilerimiz ve okul personelimize katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz...

May

10-G sınıfı öğrencileri Tarih Öğretmeni Bahriye ACAR rehberliğinde ilimiz Karataş semtinde bulunan ve modernize edilen "Cumhuriyet Eğitim Müzesi"ne gezi düzenlemiştir. Sümerlerle başlayan ve 20. yüzyıla kadar gelen süreçte eğitim tarihi hakkında görseller ve sunumlarla öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir.  Müzede okulumuza ait bir okul flaması da yer almaktadır.

May

Okulumuz Kan Bağışı Kulübü öğretmenleri, Turgut SARPKAYA, Hüseyin Çetin ÇELİK, Ali Osman KARAER ve kulüpte görevli öğrencilerimiz, Mine Aydın, Bernis İlbey, Yaren Bircan,G.Nur Öztürk, Öykü Kumral, Ö. Lütfü Yavaş, Nuri Turan´ın katkılarıyla Kızılay´a kan bağışı etkinliği düzenlemişlerdir. Bu etkinlik çerçevesinde Kızılaydan gelen görevlilere 60 ünite kan, 8 kök hücresi örneği teslim edilmiştir. Kan bağışına katılan öğretmen ve okul personeline, yemekhane, kantin görevlilerine, velilerimize, 12 sınıf öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederiz...

Nis

Bir tarihin değiştiği gün.. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yılı okulumuzda coşkulu bir şekilde kutlandı. Emeği geçen  öğretmen ve öğrencilerimize tebrik ediyoruz…

 

Nis

19.04.2018 Tarihinde okulumuz öğrencilerine "ODTÜ EGE BÖLGESİ MEZUNLAR DERNEĞİ" tarafından genelde ODTÜ, özelde "MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ" tanıtımı yapılmıştır. Başta Makine Yüksek Mühendisi Necdet KÜLÇE ve  tanıtım ekibine katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz...

Nis

9-B sınıfı öğrencimiz Ceyda SELVİ  Okul Sporları Okçuluk Olimpik Yay Genç Kız kategorisinde İZMİR 4. sü olmuştur. Öğrencimize tebrik eder başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Okulumuz FİZY Liseler Arası Müzik Yarışmasında finale kaldı ve 28 Nisan 2018 tarihinde İstanbul´da şampiyonluk için mücadele edecek. Başta Müzik öğretmenimiz Adil ARSLAN ve yarışmaya katılan öğrencilere tebrik ediyor ve yarışmanın İstanbul ayağında başarılar diliyoruz.

Nis

Faik Eroğlu Ek Binası Güçlendirildi , şimdi yenilenme zamanı... 01 Nisan 2016 tarihinde Okul Müdürümüz Murat ARSLAN ´ın okulumuz müdürü olarak göreve başladığı gün başlayan Faik Eroğlu Ek Binası güçlendirilmesi ve yenilenmesi süreci sona ermek üzere..

Nis

06.04.2018 Tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü´ne 12. Sınıf öğrencilerimizle gezi düzenledik. İYTE´de "Moleküler Biyoloji ve Genetik", "Bilgisayar Mühendisliği" ve "Mimarlık" bölümleri öğretim üyeleri tarafından ayrıntılı olarak tanıtıldı.

Mrt

23.03.2018 tarihinde, 12 sınıflara yönelik üniversite sınavına hazırlanırken karşılaşılan güçlükler ve "TIP" meslek tanıtımı yapıldı. Celal Bayar Tıp Fakültesi mezunu üç değerli tıp doktoru Damla KAYTANCI, Gülcan Neşem KARABAŞ, Dilan YILDIZ´a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

2007 İzmir Kız Lisesi Mezunu Uzman Psikolog Birsen KOÇER, 15.03.2018 Tarihinde 10,11,12 sınıf öğrencilerimize yönelik Psikoloji ve Psikologluk mesleğini tanıtmıştır.   Birsen´e katkıları için teşekkür ederiz...

Mrt

İstiklal Marşının kabulünün 97. yılı kutlamaları okulumuzda coşkulu bir şekilde kutlandı. Açılış konuşmasını okul müdürümüz Murat ARSLAN yaptı. Okul müdürümüz ARSLAN, İstiklal Marşının yazılış öyküsünü anlattı. Daha sonra Fizik Öğretmeni Emin ANKARALI, Akif´i ve İstiklal Marşıyla ilgili tarihsel süreci izleyenlere şiir tadında anlattı.

Öğrencilerin de sunumları törene ayrı bir renk kattı. Ayrıca konferans salonunda öğrencilerimizin hazırladıkları tiyatro gösterisi de ilgiyle izlendi. Törende emeği geçen öğretmen  ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Mrt

11-B sınıfı öğrencimiz İrem ÖZEN,  YFU öğrenci değişimi kapsamında %100 PASCH bursu kazanarak Almanya´da eğitim alma hakkı kazanmıştır. Bu burs Türkiye genelinde sadece iki kişiye verilmiştir.

Mrt